تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00

 

یک وکیل دادگستری خوب میخواهم !

پس از مواجهه افراد با مشکل حقوقی اولین پاسخی که برای حل مشکل و بحران و مدیریت آن به ذهن فرد می رسد این است که ((یک وکیل دادگستری خوب میخواهم)).

آن چه که یک وکیل دادگستری لازم است در حرفه خود رعایت کند تا به عنوان یک وکیل معتبر و حرفه ای شناخته شود و موجب رونق کار او شود، در ابتدا شایستگی و تبحر خود او در حرفه وکالت می باشد. سپس ویژگی های اخلاقی و رفتاری خاصی است که لازمه کسوت وکالت دادگستری است.

از جمله این که در شان هیچ وکیلی نیست که افراد دیگر من جمله موکل خود را علیه وکیل طرف مقابل دعوا یا سایر وکلای دادگستری و همین طور قضات و دیگر کارکنان دستگاه قضا تحریک کند. این کار علاوه بر این که از اخلاق حرفه ای به دور است، دیدگاه منفی نسبت به وکلای دادگستری در ذهن افراد عادی و قضات دادگستری ایجاد کرده و اگر در اثر این عمل به وکلا یا دستگاه قضا توهینی صورت گیرد خود وکیل هم از آن بی بهره نخواهد ماند ضمن این که اعتبار و جایگاه خود را نزد موکل از دست می دهد.

ظاهری آراسته، تمیز و مرتب برای یک وکیل ضروری است. رفتاری با وقار و گفتاری مودبانه و محترمانه تا علاوه بر این که بتواند نماینده شایسته ای برای صنف خود باشد، می تواند اعتماد موکل را جلب کرده و ذهنیتی خوب از خود در ذهن او به جا بگذارد.

یک وکیل باوقار و محترم هرگز اجازه نمی دهد که در حضور او به سایر همکارانش و کارکنان دادگستری توهین شود.

در هنگام دفاع از موکل در دادگاه، نحوه برخورد با طرف مقابل دعوا و قاضی دادگاه از جانب وکیل بسیار مهم است.

یک وکیل دادگستری به اقتضای شغل خود از اسرار بسیاری مطلع می باشد و اخلاق حرفه ای و همچنین سوگندی که هنگام دریافت پروانه وکالت یاد کرده است، ایجاب می کند محرم و حافظ اسرار موکل خود و آن چه که به واسطه شغل خود از آن مطلع می شود، باشد. و در پایان به یاد داشته باشیم که یک وکیل دادگستری شریف هیچ گاه به حمایت از ناحق قدم برنمی دارد.

 

 

 

دریافت وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی و اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و دریافت وقت مشاوره حقوقی کلیک کنید.