تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00

نمونه مقالات و مطالب حقوقی

تاریخ انتشار: شنبه 29 آذر 1399
نمونه لایحه دفاعیه تصرف عدوانی

 نمونه لایحه دفاعیه تصرف عدوانی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 752

 

لایحه دفاعیه و اعتراض - تصرف عدوانی 

به نام خدا

ریاست محترم دادگاه کیفری دو تهران

احتراماً درخصوص پرونده کلاسه ..... (شماره بایگانی ....) موضوع شکایت موکل (آقای حسین ....) علیه آقای بهمن.... و خانم فتانه .... و فرزانه ..... به اتهام تصرف عدوانی و پیرو صدور قرار منع تعقیب از سوی دادیار محترم شعبه اول دادسرای ناحیه 7 تهران ضمن اعتراض به قرار صادره توجه جنابعالی را به نکات ذیل جلب می نماید:

1- مشتکی عنهم از حدود 5/2 -3 سال پیش در غیاب موکل (آقای حسین ....) و به دلیل حضور موکل در خارج از کشور، ملک ایشان به پلاک ثبتی .... اصلی از 1382 فرعی واقع در خیابان شیخ صفی ......... را بدون اذن و رضایت موکل و اطلاع ایشان در تصرف خود قرار می گیرند و بدون وجود قرارداد مانع تصرف موکل در ملک خود می شوند. موکل پس از اطلاع از این امر اقدام به طرح شکایت علیه نامبردگان می نمایند.

2- مشتکی عنهم صراحتاً در صورت جلسات کلانتری و نزد دادیار محترم اقرار داشته اند که هیچ گونه قرارداد مکتوبی بین ایشان و مالک (موکل) وجود ندارد. علاوه براین مشتکی عنهم وجهی بابت تصرف آپارتمان به موکل پرداخت نموده اند و وجوه ادعایی ایشان از حساب شخصی ثالثی غیر از مشتکی عنهم واریز شده است. لازم به ذکراست این وجوه از حساب مادر همسر موکل واریز شده در حالی که ایشان با موکل مراودات مالی داشته اند و وجوه واریزی بابت تسویه بدهی ایشان به موکل بوده و ارتباطی با پرداخت اجاره بهای ملک موضوع شکواییه ندارد.

3- مشتکی عنهم جهت اثبات ادعاهای خویش به شهادت شهود استناد نموده اند در صورتی که شهود تعرفه شده آن ها همگی از اقوام نزدیک مشتکی عنهم می باشند که پذیرش شهادت آن ها جای تأمل دارد واز سوی دیگر اظهارات شهود از حیث مدت تصرف و میزان وجوه ادعایی با یکدیگر متضاد است.

در پایان نظر به مراتب مذکور و با توجه به اینکه تصرف ملک موکل در غیاب ایشان و بدون وجود قرارداد و اذن و اطلاع موکل و پرداخت وجه از سوی مشتکی عهنم به ایشان انجام شده و با عنایت به این که عمل مشتکی عنهم طبق ماده 690 قانون مدنی از مصادیق جرم تصرف عدوانی می باشد بدین وسیله از حضور جنابعالی تقاضای رسیدگی و نقض قرار صادره تقاضا می گردد.

با تشکر و تجدید احترام

مسعود محمدی به وکالت از آقای حسین .....

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب مورد نظر
جهت استفاده از این ماژول وارد "تنظیمات ماژول" شده و آن را پیکربندی نمایید.

دریافت وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی و اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و دریافت وقت مشاوره حقوقی کلیک کنید.