تماس و مشاوره حقوقی
با وکیل دادگستری
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00

نمونه مقالات و مطالب حقوقی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 06 شهریور 1397
نمونه دادخواست طلاق توافقی

 نمونه دادخواست طلاق توافقی

 

 

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1338

دادخواست طلاق توافقی

 

طلاق توافقی و تنظیم دادخواست

  • قبل از انجام هر اقدامی برای طلاق توافقی لازم است با همسرتان در مورد همه مسایل زندگی مشترک به توافق برسید از جمله : مهریه - نفقه - اجرت المثل - حضانت فرزندان مشترک و ... .
  • چنانچه تمایل دارید مراحل طلاق توافقی در بازه زمانی کوتاهتری انجام شود و یا تمایل ندارید شخصا در دادگاه حاضر شوید و یا این که فرصت پیگیری پرونده را ندارید، با گرفتن وکیل دادگستری باتجربه در امور خانواده، می توانید همه امور را به وکیل طلاق توافقی بسپرید که در این صورت نیازی بهه حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست.
  • وکیل به وکالت از شما دادخواست طلاق توافقی یا همان گواهی عدم امکان سازش را تنظیم کرده، در جلسه رسیدگی در دادگاه حضور می یابد، در جلسه مشاوره شرکت کرده و در نهایت در دفترخانه، طلاق را ثبت کرده و سند طلاق را دریافت می دارد.

نکته - توجه داشته باشید که در طلاق توافقی یک وکیل دادگستری نمی تواند وکالت هر دو طرف را بر عهده داشته باشد و نیاز به حضور دو وکیل هست؛ یک وکیل برای زوج و یک وکیل برای زوجه.

 

  • در صورتی که قصد دارید خودتان شخصا بدون گرفتن وکیل اقدام به طلاق توافقی نمایید باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید و دادخواست طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) ثبت کنید.
  • لازم به توضیح است که وکلای دفتر وکالت ما پروسه طلاق توافقی را ظرف 20 روز کاری انجام می دهند. 

در قسمت شرح دادخواست طلاق توافقی چه چیزهایی نوشته میشود ؟

زوجین در قسمت شرح دادخواست طلاق توافقی می توانند علت را عدم تفاهم در زندگی مشترک ذکر کنند. مسلما هنگامی دادخواستِ «صدور گواهی عدم امکان سازش»  طلاق توافقی از سوی زوجین تنظیم و ارائه می گردد که در تمام موارد اعم از مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و غیره به توافق رسیده باشند؛ آنها می توانند در شرح دادخواست، خلاصه توافق های خود را در هر مورد بنویسند. و یا ترجیحا اینکه، مرقوم دارند که موارد توافقات خود را در جلسه رسیدگی در دادگاه بیان خواهند داشت.

 

 

نمونه متن دادخواست طلاق توافقی

خواهان : زوج یا زوجه 
خوانده : زوج یا زوجه
خواسته : تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)
دلایل و منضمات :

1- شناسنامه و کارت ملی

۲- عقدنامه ازدواج

شرح دادخواست طلاق توافقی

ریاست محترم دادگاه خانواده …
با سلام واحترام
بدینوسیله به استحضار عالی معروض می دارد:
به شرح مندرج در سند ازدواج رسمی شماره ترتیب … دفتر ازدواج شماره…….. اینجانب …. با…….. در تاریخ …. ماه ... به عقد دائم یکدیگر در آمده ایم که با وصف آنکه دارای فرزند مشترک نمی باشیم / می باشیم به واسطه عدم تفاهمات اخلاقی و روحی منجر به اختلافات متعدد حاصله قادر به ادامه زندگی مشترک زناشویی نمی باشیم لهذا به واسطه مذکور شده مصمم به طلاق بوده با تقدیم دادخواست مذکور صدور گواهی مذکور جهت ارایه به دفترخانه طلاق و اجرای صیغه طلاق را درخواست داریم.
شرایط و توافقات حاصله در خصوص طلاق توافقی به این شرح است:

۱- زوجه تمامی مهریه خود/ یا قسمتی از آن را شامل ….. سکه بهار آزادی یا وجه نقد و مبلغ ……. ریال را همزمان با اجرا و وقوع طلاق به زوج بذل نموده و زوج قبول بذل می نماید.
۲- جهیزیه در نزد زوجه بوده و وی ادعایی در این خصوص ندارد.
۳- زوجه باردار نبوده و فاقد فرزند مشترک / یا دارای .... فرزند مشترک می باشیم و شرایط حضانت و ملاقات به این شرح است………. .
۴- زوجه ادعایی در خصوص نفقه و اجرت المثل ندارد/ یا دارد و……. مبلغ دریافت می نماید.
 

جهت ارتباط با وکیل متخصص طلاق توافقی کلیک کنید  - 88019243

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب مورد نظر
دسته بندی مطالب و مقالات
امور حقوقی و قراردادها
دعاوی ملکی و غیر منقول
انحصار وراثت - ارث - وصیت
دعاوی خانواده و امور حسبی
امور کیفری - جرایم و مجازات ها
دعاوی تجاری - تجار و شرکت ها
دعاوی اداری و روابط کار
مطالب و موضوعات مهم
Skip Navigation Links.

دریافت وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی و اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و دریافت وقت مشاوره حقوقی کلیک کنید.